Crestwood Middle School Lists Honor Roll

Crestwood Middle School announces the following students have been named to the Honor Roll:

7th Grade

Principal’s Honor Roll -Hana Bader, Yashu Bansal, Hillary R. Blazick, Avery N. Bogdon, Faith

E. Brandt, Jessy E. Bruzgulis, Kyle Buchanan, Nicholas J. Curry, Alexandria M. Feisel, Victoria Harper, Derek Jankowski, Helena I. Jardine, Madison T. Jeckell, Eric P. Johnson, Julia H. Johnson, Nicole A. Joseph, Anna Kahlau, Abigail M. Karassik, Taylor L. Kline, Samantha Kotarsky, Avery M. Kovalchik, Anastasia Lawson, Ethan J. Lieberman, Alyse

A. McKennetts, Mallory E. Moratori, Kaylin Munley, Marley A. Myers, Priyal Patel, Shivani P. Patel, Brooke Rinehimer, Kaitlyn M. Ritsick, Julia

T. Rose, Ciera C. Rybak, Nicholas P. Schwartz, Kaitlyn A. Smith, Jillian

A. Taleroski, Maddux Testa, Molly

J. Truszkowski, Marcus A. Vieney, Jaden L. Weiss, Taylor A. Yeager, Trey A. Zabroski, Jacob M. Zaleski, Michael D. Zaleski

High Honor Roll -Samantha Andes, Samantha Beers, Ariana Bewighouse, Marisa Brown, Jalyn

G. Cook, Avery L. Czapla, Carlie

M. Fulcher, Elizabeth L. Glowacki, James Hawley, Emily Kalada, Mark

S. Matysczak, Hunter J. Piech, Griffen Riccio, Dillon E. Shaw, Keilan A. Verdekal, Bennett A. Yermal, Mitchell E. Awdakimow, Kyle A. Barley, Kristen M. Carter, Joseph M. Gola, Gavin Kosko, Alexandra L. Lipinski, Stone M. Magagna, Sara J. Mascelli, Lily Snyder, Jamie M. Thomas, William J. Bogdon, Brayden Fenwick, Marissa McCune, Reece A. Wagner, Samuel Webb

Honor Roll -Alex H. Covelens, Nicholas Fey, Lily J. Glander, Madalynn T. Gregory, Lacey R. Hannen, Jareth D. Jungermann, Julia Martin, Ryan M. Petrosky, Abigail Roman, Kahley E. Williams, Ashleigh L. Yedlock, Zachary T. Antosh, Chloe Caplan, Armani Coniglio, Matthew Dean, Caleb

R. Deckman, Sarah Jacob, Ryan Januszko, Nicole M. Macfarlane, Karlie E. Searing, Mason Webby, Elliott Williams, Dmitri Yarczower, Trevor Bukowski, Vincent D. DeMarco, Lily K. Dennebaum, Joseph Glazenski, Ryan T. Harding, Bailey Hayes, David A. Hiott, Julien

C. Lacoste, Adam Litchkofski, Caitrin Mullisky, Alex J. Romanoski, Thomas T. Slivinski, Adam G. Smith, Brianna M. Wickiser, Carly G. Bono, Sheradyn E. Boris, Jeremy Buzak, Ella Kaminski, Nicholas A. Kreuzer, Noah R. Prokarym, Justine Rilko, Nicholas Ruggeri

8th Grade

Principal’s Honor Roll -Rianna Ambosie, Zachery J. Andrews, Alexis R. Armstrong, Andrew J. Barno, Cassidy E. Brumagin, Megan Cragle, Sarah Deets, Ashleigh Delay, Chloe G. DeSanto, Linsee G. Dillon, Cortney E. Dushanko, Isis Fly-Palacin, Timothy Gallagher, Anthony

J. Gesford, Payton J. Glynn, Chloe E. Greene, Natalie Klimek, Andrew M. Lehman, Connor Olenginski, Nihar Patel, Robert Pellegrini, Kevin D. Regep, Sarah Richards, Donald J. Shaw, Madyson Sobolewski, Kayla Supkowski, Brooke Weiss

High Honor Roll -Michael Geroski, Daniel Gomes, Jay A. Bhavsar, Matthew A. Shiplett, Makayla E. Ball, Jocelyn L. Cussatt, Nathan Z. Dunsmuir, John A. Gaughan, Madison Hiller, Emily Roberts, Natalie A. Thomas, Ian Koons, Derek Petrochko, Kira S. Davis, Madelyn Adamczyk, Robert W. Murawski, Courtney B. Siejak, Nicole Ann R. Orlando, Carrie L. Kraynak, Gene Daisey III, Jordan

H. Miale, Chad H. Russell, Kollin Flaherty, Rachel G. Hudock, Wyatt

J. Malia, Tyler D. Haasis, Joshua Hooper, Samantha N. McGlynn, Sarah Zaleppa, Justin A. Sterling, Brian A. Costello, Alexander J. Post, Matthew M. Venturi, Charles Helmbold, Astara E. Passante, Angelina Chin, Breena Kravchick, Cassondra H. Menn, Matthew Niznik, Sierra N. Prokarym, John Van Fossen, Evan S. Burleson, Joshua Hudak, Allison E. Lunney, Britney Amigon, Nicolas W. Biros, Amber R. Peterson, Evan Grevera, Dillon J. Siple

Honor Roll -Tyler Cesario, Hannah

M. Kresge, Madeline E. Palmiero, Hannah Sobolewski, Abigail G. Waite, Alexander J. Elsasser, Allie

R. Stover, Megan Croke, Anthony

J. Caporuscio, Allison L. Zaprazny, Michael Phillips, Mahtab Peimany, Eza Chaudhry, Chase P. Govan, Luke

M. Lysiak, Evan M. Priest, Joshua Van Gorden, Abigail R. Reilley, Jenna Lines, Isabella L. Mutchler, Riley Dennis, Lee P. Lysiak, Samantha Thorpe, Hailey Mago, Mariessa Dauksis, Peter Espiritu, Lilly A. Fraley, Kaylee M. Moran, Luke A. Spaide, Emily M. Sulkowski, Olivia

E. Grigas, Layla S. Howell, Alicia

M. Armstrong, Destiny A. Hopkins, Samuel C. Daniel, Bryce Wyda, Christopher J. Ferraccio, Matthew J. Stopper, Matthew Dwyer, Brooke M. Moran, Ryan M. Miller, Alexander Hischar, Kaya Klepaski, Garrett Swank